Vyberte stránku

Stavební deník

Pokud se rozhodnete pro stavbu svépomoci, je určitě dobré vést si stavební deník. Měl by obsahovat informace o každém dni, kdy se na stavbě něco dělo. Podrobněji pak kdo co dělal, kontakty na firmy či dělníky jako takové, počasí a případně další poznámky, které by mohli být následně ku prospěchu. Pro moje účely bohatě stačí abych měl přehled v jednoduché excelové tabulce s datumem a popiskem dění v konkrétní den.

Na první straně si můžete uvěst informace ke stavbě, kdo staví, kdo je dozor, kdo stavbu projektoval, kdo schvaloval, potřebné kontakty, přehledy a informace k pozemku apod.

Na druhé straně pak najdete již zmiňovaný záznam všech dílčích prací v konkrétní dny. Já jsem osobně začal s poznámkou kdy byla vyhotovena projektová dokumentace, následně kdy jsme dostali stavební povolení, kdy se poprvé koplo a pak už následoval samotný popis jednotlivých kroků stavby.

Důležitou součástí stavebního deníku je i přehled financí. Pro někoho to pravda možná není až tak důležité, ale pro mně jednoduše ano. Mám rád předhled ve financích a nerad se divím kde všechny peníze po měsíci jsou. Navíc finanční plán slouží i jako dobré vodítko k přehledu utracených prostředků vzhledem k rozpočtu domu. Stále tak aktuálně víte, zda dodržujete rozpočet, zda jste trošku nad plán, nebo jestli jste nějakou tu korunu ušetřili.

 

Doufám, že se Vám bude stavební deník hodit, je pravda že jeho vedení není jednoduché, člověk přeci jen občas zapomene a dopisovat týden zpětně není vždy jednoduché, ale ve výsledku je to velmi užitečná věc.

Stavební deník si můžete zdarma stáhnout zde