Základová deska snadno a rychle

Z příprav základové desky jsem toho moc neviděl. To je tak, když si člověk najme kluky co umí a práce se nebojí. Podle dokumentace a domluvy si sehnali materiál ve stavebninách, dovezli si ho, natahali kanalizaci ve spádu a připravili chráničku pro vodu. Menší nedorozumění se stalo s elektrikou, ta připravenou chráničku neměla – nejspíš byla na jiném výkrese, který sem jim na stavbě nenechal. Jinde sice byla i voda, ale to každýho napadne, takže ta přípravu měla. Kolem bednění jsem proto kousek odkopal a elektriku natáhl chráničkou prostupem pro kanalizaci. To by snad nemuselo nikomu vadit.

VODA

V průběhu stavby základovky jsme nechali zakopat i šachtu na vodu a připojit řád tak, abychom si mohli vytáhnout aspoň kohoutek ze šachty a mít tak přístup k vodě. Musel jsem pochopitelně na VAK vyřídit příslušné papíry kvůli připojení, ale vše šlo hladce. Jediný problém s vodou byl ten, že i přes dvojitý telefonát s firmou a ujišťování se, že šachta musí být 150cm od rohu domu jsem po příjezdu na stavbu objevil šachtu 250cm od rohu domu a tím pádem je její víko direkt před vchodem do domu. Byla už dokonce i osazená vodoměrem, takže co… chodníček a vrátka v plotě se holt budou muset asi o metr posunout.

Udusat, zaarmovat, vybetonovat

Dalším krokem v plánu bylo finále vrchní části desky. Vše bylo potřeba udusat, což se nakonec v případě mokrého jílu ukázalo jako nemožné, takže musel dorazit bagr a něco málo z desky vyvozit ven. Pak recyklát, znovu utáhnout žábou a nakonec armovací kari sítě a nalepení extruďáku, který poslouží i jako šalunk pro vylití betonové desky. Hlavně . . . hlavně kluci až to budete zasypávat vytáhněte tu vodu doprava. Tam bude technická místnost s hlavním uzávěrem 🙂 Vše připravené, ale voda s elektrikou v chodbě, no co už no. Skladba podlahy bude 25cm, tak snad to tam pak nějak dostanu. Zítra lejeme beton 13cm nad ztracenko a deska je hotová.

[wp_ad_camp_1]