724 343 660 snydr.jirka@gmail.com

Na stavební povolení jsem se šel informovat již několik měsíců před dokončením projektové dokumentace. Bylo jaro 2017 a na úřadě jsem dostal papír A4, potištěný z obou stran, kde bylo hvězdičkou vyznačeno vše co si mohu zařídit bez projektové dokumentace a co až po jejím dokončení. Vydal jsem se tak do boje…

A – Elektřina

Jako první jsem se vrhnul na ČEZ. Pozemek byl již zasíťovaný, takže jen vyplnit žádost a poslat. Pak následoval asi měsíc klidu, po kterém už mi bylo divné že se nic neděje. Po telefonátu na ČEZ se zjistilo, že jim něco chybí, žádost propadla nebo co, takže všechno znovu . . . za 2 týdny dorazila poštou smlouva k podpisu.

B – Česká telekomunikační

Další papírování bylo směrem k telekomunikacím a sice zda přes náš pozemek nevede nějaký kabel, který by znemožnil stavbu. Vše lze vyřídit online a vyjádření dostanete v řádu dnů.

C – Ústav archeologie

Tady už trošku přituhuje. Archeologové vám dají vyjádření s tím, že je musíte přizvat ve chvíli, kdy kopnete do země ( skryvka a základové pasy ) Oni přijedou, vše si nafotí a vypracují zprávu o nalezišti. Pochopitelně je lepší, dát jim vědět dopředu, nicméně když zapomenete a budete jim volat ve chvili kdy odjíždí poslední mix s betonem a pasy jsou zalité, zachrání vás jen to, že jste si výkop pasů a okolí nafotili dostatečně sami. Fotky jim zašlete, zpráva dorazí online a vše může bez ztráty hvězdičky pokračovat.

D – Ministerstvo obrany

Další z instancí je ochrana územních zájmů od MO. Jde o to, abyste si nechtěli postavit dům na vojenské základně nebo vedle vojenského letiště postavit 30 patrovou obludu. Drtivá většina dostane schválení žádosti obratem. Vše papírově.

E – Měření radonu

Jedna z věcí, kterou musíte mít pro vypracování projektu je měření radonu. Pokud ho nemáte, tak jako my, projektant Vám dá do projektu nutná opatření pro všechny možné případy. Hodnocení výskytu radonu je nízké, střední a vysoké. U nás vyšlo střední, dle projektové dokumentace je nutno použít hydroizolaci základové desky s hliníkovou protiradonovou folií. Vypracování zprávy o měření radonu trvalo i s odběrem vzorků cca měsíc.

F – VaK

Musíte si zřídit vodovodní přípojku, resp smlouvu na odběr vody, tj potvrzení, že dům lze připojit. Vody a kanalizace, žádost při osobní návštěvě. Vyřízení bez problémů. Zálohy 0,- Kč

G – Souhlasy sousedů

Jedna z věcí, kterou jsme nechali až nakonec je souhlas sousedů. Pokud již v ulici někdo staví, nejjednoduší je sousedy obejít, nechat si od nich podepsat souhlas. Někteří sousedé jsou společní, takže soused Vám dá kontakt na dalšího souseda apod. My měli štěstí na to, že jeden pozemek má 4 majitele z toho 3 jsou trvale v zahraničí a sehnat podpis není nejjednodušší, nicméně vše se dá přes rodinné příslušníky vyřídit po telefonu. Většina nechtěla ani vidět projekt, spíš si chtěli povídat, takže si dejte pozor na první dojem.

Stavební povolení jako takové bylo po dodání všech dokumentů vyřízeno za dva měsíce a my jsme se tak 9.července mohli pustit do prvních stavebních prací.

Jak jsme se poprali s projektovou dokumentací ?

 

[wp_ad_camp_1]