724 343 660 snydr.jirka@gmail.com

V roce 2015 jsme se rozmýšleli, jestli si pořídíme starší domek, nejlépe již částečně po rekonstrukci, nebo se pustíme do stavby všeho od začátku. Defakto celý rok 2015 jsme hledali a sháněli domek, který by odpovídal naší představě. Patrový dům kvůli psům, aby nezabíral moc místa na pozemku, zahrada kolem 1000 metrů čtverečních a dojezd na Mladou Boleslav do 30 minut. První představa byla samosebou silně v teoretické rovině a proto když jsem našel první dům za 2,5 milionu s garáží a plynovým kotlem, bylo rozhodnuto. Ten barák měl všechno a já nadšenej volal domů manželce, že do měsíce bydlíme. Naplánovali jsme se prohlídku a když jsme na ní po týdnu dojeli, všechno bylo tak nějak jinak. Najednou se objevila plíseň kterou jsem při první návštěvě “nějak neviděl”, problémy s kotlem, komínem, dům byl nalepený bez chodníku na frekventované hlavní silnici atd. No prostě z toho jak se tvářila manželka jsem usoudil, že tohle asi nebude to rodinné hnízdečko na které si vezmeme hypotéku na zbytek života. Hledání tedy pokračovalo.

Po několika měsícich jsme si vyhlédli zrekonstruovaný dům v obci Loučeň. Lukrativní lokalita, ve které stál patrový domek se stanovou střechou, každý pokoj v patře měl v sobě tedy nosný sloup, ale byl na dobrém místě, po defakto kompletní vnitřní rekonstrukci s poloautomatickým kotlem na plyn ve sklepě. Po návštěvě a odsouhlasení si ceny 3,5 mio s majitelkou jsme si nechali připravit návrh na hypotéku 3,2 milionu a také jsme dům prošli se stavby vedoucím, aby nám řekl co všechno se musí ještě zrekonstruovat. Největší položkou byla střecha a fasáda. Dům byl navíc dispozičně starší, tím pádem jediná možnost jak využívat zahradu, byla přes hlavní vchod, který byl ale na druhé straně domu než zahrada. Dodělávky na domě byly odhadnuty na 750tisíc a společně se změnou dispozic v podobě probourání balkonovych dveří z ložnice jako jediné možnosti jak z domu vycházet rovnou na zahradu a neobcházet tak kvůli každé lžíčce celý dům, zahrada byla navíc východním směrem, nakonec společně s  cenou 3,5 + 0,75 mio rozhodlo na podzim 2015 o tom, že se pustíme do stavby nového domu přesně podle našich představ.

Netrvalo dlouho a objevili jsme krásný nově odsouhlasený satelit u obce Jabkenice. Vše vypadalo skvěle, cena pozemku pod 1000 Kč za metr, pozemky 1100 metrů, v okolí lesy a rybníky na venčení psů, veškerá občanská vybavenost, jatka, sádky, autobusové spojení, dojezd do Mladé Boleslavi 20 minut, to vše vypadalo jako že se na nás konečně usmálo štěstí. Při procházce v okolí jsem si však všimnul kaluží na polích, ve výkopech již rozestavěných domů stála voda, která prosakovala i do kolejí vyjetých od nákladních aut která zavážela materiál. Po diskuzi s panem starostou nám bylo oznámeno, že půda hůře vsakuje vodu, ale že se nemusíme bát, že na jaře když taje sníh nebo na podzim když prší, jsou pozemky maximálně 20 cm pod vodou a levnější cena za metr je odůvodněna nutnou investicí do velmi dobé meliorizace . . . očividně to myslel vážně takže se náš sen o ideálním bydlení opět rozplynul, protože vzít si hypotéku na to, abych na jaře a na podzim seděl v obýváků a měl místo zahrady 600 metrový bazén s kačenkama jsem opravdu nebyl zvědavý. Hledání pokračovalo.

Někdy na podzim Kačka mluvila o tom, že někde u Benátek objevila vesnici, kde nabízeli pozemky na prodej, nebyla tam cena, jen vyfocená cedule s nabídkou. Vše jsme našli i online, dovolali jsme se chlapíkovi z realitky a domluvili si schůzku. Byl to jeden z pátků, kdy jsme měli odjet do brna na závody. Já to chtěl nechat na pondělí, ale Kačka trvala na tom, že půjdeme nejdříve  na schůzku a pak vyrazíme do brna. Tak se taky stalo a k našemu údivu zbývaly poslední dva pozemky za 650 tisíc každý. Pochopitelně jsme si vše okamžitě zarezervovali a další týden se roztočilo kolečko s realitkou. Zkoušeli jsme kontaktovat přímo majitele pozemku, zda by nebyl svolný uhrát to s námi bez realitky, která chtěla 40 tisíc za vyřízení prodeje, majitel byl však neoblomný a chtěl to s realitkou zahrát fér. Bohužel se ale nakonec ukázalo, že realitka u které jsme my našli inzerát, nebyla ta se kterou se domluvil majitel, navíc chtěli peníze do úschovny na což majitel ve výsledku nepřistoupil. Takže vše dopadlo tak, že jsme realitce vyplatili provizi, majitel nám dál slevu ve výši provize a pozemek jsme koupili přímo od něj. V jeden den do banky prevést peníze, pak na katastr přepsat pozemek.

5.12.2015 jsme se tak stali majiteli pozemku 869m2 za 650 tisíc Kč
Bylo tedy na čase pustit se do projektu našeho rodinného domu.

[wp_ad_camp_1]